Záhonky pro naše bobánky

Na začátku všeho byl sen o vyvýšených záhoncích, na kterých by naše děti pěstovaly hrášek, ředkvičky a další zdravé dobroty. A protože jsme ženy činu, začaly jsme rozhazovat sítě a náš sen se začal plnit ve skutečnost. Pan Vojtek z Doliny nám připravil krásné dřevo, paní učitelka Gabča ho přivezla a děti nanosily pod přístřešek. Hned druhý den ráno přišel (vybaven svými nástroji) dědeček Elišky Chlachulové pan Sýkora a celý den nám vyráběl vyvýšené záhonky. Pak přišli na řadu naši malí natěrači a všechny tři záhonky poctivě naimpregnovali. Po dvou dnech schnutí jsme se s chutí vrhli do další práce. Adámkova babička paní Chrástková z Doliny nám darovala slámu a ,,koňská hovínka“, paní starostka Čechmánková nám zajistila od zahrádkářů hlínu a my už jsme jenom v kýblících nosili a míchali hlínu s humusem v našich nových krásných záhoncích. Naše tvořivé děti si záhonky hned rozdělily po třídách a každá třída si do nich zasadila svůj hrášek, o který už budou muset pečovat samy (uvidíme, jakou sklidí úrodu:-)).

Obrovské díky patří nejen všem paní učitelkám a dětem, ale také panu Vojtkovi, paní Chrástkové, paní starostce a v neposlední řadě také panu Sýkorovi, který záhonky postavil a nemalou částkou se podílel na financování tohoto našeho snu.

Máme velkou radost nejen z toho, že děti mají o další zábavu postaráno, ale také z toho, že se na této akci dobrovolně a rádo podílelo mnoho lidí, kteří byli stejně nadšení jako my.

Doufáme, že máme před sebou další akce, do kterých se rádi zapojí další rodinní příslušníci našich dětí.

© 2019 Základní škola a Mateřská škola Kudlovice / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz