Uklízí nejen celá škola

V úterý a ve středu naše škola pořádala tradiční sběr papíru. Žáci naší školy se opravdu činili, ale nejvíce ze všeho se těšili na čtvrtek, kdy jsme měli naplánovanou akci "Uklízí nejen celá škola". Tato ekologická akce byla součástí celorepublikového projektu "Ukliďme Česko", do kterého se naše škola letos poprvé zapojila. Po hodince uklízení Kudlovic a sbírání různých odhozených papírků, sáčků, lahví a hlavně nedopalků cigaret si děti uvědomily, jak je důležité neodhazovat odpadky kolem sebe. V ulicích naší obce jsme nasbírali skoro 10 pytlů odpadků a nohy i záda jsme měli všichni pěkně namožené. Žáci ale byli rádi, že udělali něco pro své okolí a sami byli udiveni, kolik nepořádku se po zimě v ulicích objevilo.

Všem žákům a paním učitelkám ze Základní školy Kudlovice děkujeme, že se akce zúčastnili. Zaslouží si obrovskou pochvalu.

Trošku nás mrzí, že akce nebyla zveřejněna na webových stránkách obce Kudlovice a nemohli se tak k nám přidat dobrovolníci, které jsme na tuto akci zvali. Snad se v příštím roce najde alespoň někdo, kdo bude chtít žákům ze ZŠ pomoci uklidit jejich obec.