Šikana?... Nikdy!

Ve středu, 27. března, proběhl na naší škole výukový program na téma Šikana. Děti se od paní lektorky dověděly, co je šikana, jak ji rozpoznat, jak na ni reagovat, na koho se obrátit a jak řešit situace, kdy se někomu ubližuje. Žáci si poslechli skutečný příběh a pak se snažili najít řešení, jak by se sami v dané situaci zachovali. Na závěr přednášky jsme si všichni zahráli hru - Co se mi líbí na mém kamarádovi a proč? Posadili jsme se do kruhu a jeden po druhém si vybírali své kamarády, spolužáky a dokonce i paní učitelky a chválili je za to, co se jim líbilo nejvíce. Bylo moc pěkné pozorovat, že sami dokáží najít v sobě i v druhých to dobré a  zase ti, co byli chváleni, dokáží to dobré také přijmout.