SCÉNICKÉ ČTENÍ VE ŠKOLE

V úterý 28. května 2019 nás opět, jako už každý rok, navštívili skvělí herci ze Slováckého divadla. Dětem letos představili knihu Dobrodružství pavouka Čendy, kterou napsal i ilustroval Pavel Čech.

,,Na kraji města stál starý opuštěný dům¨ začínali herci se čtením. Hlavní hrdina, pavouk Čenda, bydlí ve starých kukačkových hodinách. Je to prvotřídní kladný hrdina, který se celý život zabývá údržbou hodin, vyhání červotoče a ve volném čase se spouští z hodin dolů na stůl plný knih, kde čte Tarzana. Jeho celoživotní společnicí je dřevěná kukačka, se kterou se velmi rád hašteří.

Krásný a napínavý příběh doplňovali krásné ilustrace, které herci při čtení postupně vytahovali a věšeli před děti. Děkujeme paní knihovnici Šikové za zprostředkování příjemného odpoledne. Všem dětem se to moc líbilo a už se těšíme na další rok.