Rej čertů a mikulášská nadílka v ZŠ

Dnes odpoledne zahájil Mikuláš se svou družinou tradiční obchůzku v Kudlovicích kde jinde než ve škole. Sice má naše školička dětí pomálu a ještě k tomu ty největší andílky z celého okolí Kudlovic, Sušic i Doliny, přesto mířily první kroky Mikuláše, Anděla a dvou čertů k nám. Děti řekly Mikulášovi krásné říkanky, zazpívaly roztřepaným hlasem koledy a za to od Anděla dostaly balíčky plné dobrot. Někteří měli namále, bránili jsme je všichni co to šlo, aby si je čerti neodnesli do pekla. Museli jsme celá škola svorně slíbit, že se polepšíme a že budeme dávat velký pozor, abychom se opět nedopustili nějakého toho hříchu. Vždyť peklo se ošálit nedá, už proto, že oba čerti sedí za školním komínem a čekají na vhodnou příležitost, kdy si zlobivky odnesou.