Radujme se, veselme se... ve Strážnici

V pátek 2. 12. 2016 navštívily děti z MŠ a ZŠ výukový program ve Strážnici „Radujme se, veselme se“. Program byl v malebném prostředí strážnického skanzenu, kde mezi starodávnými chaloupkami procházely různé adventní postavy jako Mikuláš s čerty a andělem, Luca či koledníci. Děti měly možnost seznámit se se zvyky Vánoc, jak je prožívali jejich předkové. V jedné chaloupce se dralo peří, jinde se pekly tlapky z bílého máku. Dokonce se naše děti posadily na tvrdou lavici ve škole, kde byl velmi přísný pan učitel a neposedné a neukázněné žáky patřičně potrestal. Stejně tak, jak to bývalo za dob našich prababiček, klečeli na polínku. Viděli jsme vánoční stromeček ozdobený chudě jen z toho, co dům dal, lili jsme olovo a zdobili perníčky. Děti si ze Strážnice odvezly nejen pěkné zážitky, ale i nějakou drobnost na památku. Těšíme se na další advent ve Strážnici.