Řád ŠD

Vnitřní řád školní družiny

• Provozní doba ŠD – ranní družina 7:00 – 7:45

- odpolední družina 12:15 – 16:00

• Poplatek ve ŠD – na jedno pololetí je 350,- Kč tzn. na celý školní rok 700,- Kč
  • ŠD užívá prostory I., II. a III. třídy, tělocvičny, zahrady a hřiště.
  • Přihlašování žáka ke vzdělávání v ŠD – žáky přihlašují do ŠD zákonní zástupci zápisnými lístky. O přijetí žáka do ŠD rozhoduje ředitelka školy.
  • Kritéria přijetí žáka do ŠD – přednostně jsou přijímáni žáci 1. až 3. ročníku. Dle kapacitních možností mohou být přijati i žáci 4. a 5. ročníku.
  • Ukončení vzdělávání žáka v ŠD – o ukončení vzdělávání v ŠD vyrozumí vychovatelku zákonní zástupci písemně.
  • Vyloučení žáka ze ŠD – ředitelka ZŠ může vyloučit žáka ze ŠD za opakované zvlášť závažné porušení Vnitřního řádu školní družiny (ubližování ostatním, ničení majetku školy a svévolné opuštění školní družiny).
  • Omlouvání žáka ze ŠD – rodiče omlouvají žáka písemně a to vždy předem, bez písemné omluvenky nebude žák omluven.
  • Žáka si může zákonný zástupce nebo pověřená osoba vyzvednout osobně kdykoliv  v průběhu provozu ŠD.
  • Odchody žáků do zájmových kroužků – za bezpečný přechod žáků do zájmových kroužků a zpět odpovídá vedoucí příslušného kroužku.
  • Odchod ze ŠD – odchody žáků ze ŠD se uskutečňují dle uvedených údajů na přihlášce do ŠD, na kterých zákonní zástupci uvádějí čas odchodu a s kým žák odchází. V případě změny zákonní zástupci napíší požadavek písemně. Nelze propustit žáka na základě telefonické žádosti.
  • Postup při nevyzvednutí žáka
    • Vychovatelka telefonicky vyrozumí zákonného zástupce žáka  a ředitelku školy.
    • Vyčká s žákem do příchodu pověřeného dospělého.
    • Popř. předá dítě zodpovědné dospělé osobě – zaměstnanci ZŠ (školnici,…), která počká s dítětem do příchodu zákonného zástupce nebo pověřeného dospělého.
  • Vychovatelka PŘEBÍRÁ žáky PO SKONČENÍ vyučování tzn. po 4., 5. a 6. vyučovací hodině.
  • Dočasné umístění žáků do ŠD – při čekání na zájmové kroužky zapisuje vychovatelka tyto žáky do docházkového sešitu – nepravidelná docházka.
  • Pitný režim
    • využití školního čaje
    • žáci si mohou přinést své vlastní nápoje
    • příprava sirupu zakoupeného z příspěvků na družinu
  • Bezpečnost a ochrana zdraví žáků ŠD – za dodržování všech bezpečnostních předpisů odpovídá vychovatelka ŠD (ve třídě, tělocvičně, při pobytu na zahradě, na vycházkách a na hřišti).
  • Psaní DÚ ve ŠD – žáci si mohou psát DÚ ve ŠD s písemným souhlasem zákonných zástupců.
  • Za hračky, knihy, CD, mobil a jiné osobní věci, které si žáci přinesou z domova, zodpovídají sami žáci.
  • Oblečení ve ŠD – žáci jsou povinni mít jiné oblečení na školní zahradu – sportovní obuv, tepláky aj. dle ročního období.
  • Styk s rodiči – po domluvě s vychovatelkou ŠD
  • Režim ŠD – 07:00 – 07:45 – klidové hry, pobyt v tělocvičně

12:15 – 13:30 – odpočinkové činnosti – klidové hry

13:30 – 15:15 – rekreační činnosti, zájmové útvary

15:15 – 16:00 – klidové hry, pobyt venku, pobyt v tělocvičně

• zájmové činnosti zaměřené na výtvarnou, pracovní, hudební, literární, dramatickou a tělesnou výchovu
  • příprava na vyučování (např. psaní DÚ)
  • pobyt na školní zahradě, vycházky a sezónní činnosti (změna vyhrazena).

S vnitřním řádem školní družiny byli zákonní zástupci žáka seznámeni prokazatelným způsobem.

Projednána na pedagogické radě dne: 27. 8. 2020

Nabývá účinnosti dne: 1. 9. 2020

V Kudlovicích dne 27. 8. 2020 vypracovala:

Mgr. Jana Bičánková - vychovatelka ŠD

© 2021 Základní škola a Mateřská škola Kudlovice / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz