POZNÁVÁNÍ PRAHY

Náš dlouho očekávaný výlet do Prahy začal už 6:39, kdy jsme usedli do vlaku LEO Express. Po necelých 3 hodinách jsme přijeli do hlavního města, kde si nás na Václavském náměstí převzala paní průvodkyně. Zde jsme i začali prohlídku a z výkladu paní průvodkyně se dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii tohoto místa. Pro děti však byl daleko větší zážitek přesun metrem z Václavského náměstí na Hradčany. Z cesty metrem byly tak unešené, že některé zapomněly svůj batoh v soupravě. Po náročném výstupu do kopce jsme spočinuli, stejně jako královna Anna, v jejím letohrádku. Tento odpočinek jsme využili k vydatnému občerstvení a načerpání nových sil z výborných svačinek od maminek. U Pražského hradu jsme mohli obdivovat krásný rituál střídání stráží. Pak už nic nebránilo tomu, abychom si prohlédli Svatovítskou katedrálu, všechna 4 náměstí i Vladislavský sál. Zatímco prohlídka hradu byla z pohledu dětí dlouhá a vyčerpávající, prohlídka domečků ve Zlaté uličce, a následně vězení, je tak uchvátila, že až přislíbení návštěvy McDonaldu je přesvědčilo k odchodu. Přechod od McDonaldu přes Karlův most na Staroměstské náměstí nám zpestřila projíždějící prezidentská kolona. Ve čtyři hodiny, po zhlédnutí Orloje, jsme se rozloučili s paní průvodkyní a v mírném poklusu se vydali zpět na nádraží. Pochodem znavené děti usednutím do sedaček vlaku ožily a cestu zpět si náramně vychutnaly (vykoupily vlakový bar). I když to byl velmi chladný a náročný den, všichni jsme si ho užili a ve 20:00 jsme se v plném počtu vrátili domů.