Dravci v akci

Včera jsme odcházeli z ukázek dravců úplně nadšení. Dozvěděli jsme se, že i ptáci si umí hrát, že sup se dožívá 100 let, který dravec k nám přilétá na zimu a na jaře zase míří za chladem jinam a proč sovy neloví ve dne. Viděli jsme, jak sokol uloví plyšovou kunu a co se stane, když se vypuštěný luňák rozhodne, že se mu chce létat a ne se ukazovat. Dokonce byl vybrán za své znalosti Jirka, aby si zkusil odchytit na rukavici orla. Bylo to moc zajímavé.

A po programu jsme se vydali jarní přírodou mezi poli zkratkou z Traplic do Kudlovic. Užívali jsme si plnými doušky čerstvého vzduchu, sluníčka a možnosti se volně prohánět. Za nás za všechny to hodnotíme jako opravdu vydařený den.

Velké uznání patří našim předškolákům, kteří s paní učitelkou Liduškou vyrazili s námi a zvládli celou akci jako velcí školáci:o)