Cesta knihy 6.

Další z plánovaných akcí na naší Cestě knihy byla exkurze do knihovny v Uh. Hradišti. Uskutečnila se ve čtvrtek 8. 2. 2018. V knihovně nás čekala cesta výtahem do 3. patra a pak po schůdkách cestička do malé útulné místnůstky. Tam jsme se od paní knihovnice dozvěděli, jak to v knihovně vypadá, proč se do knihovny chodí, kolik je tam oddělení, jak se půjčují a vracejí knížky...Pak nám sdělila a názorně předvedla, jak kniha vzniká, vysvětlili jsme si pojmy autor, ilustrátor. Děti na spoustu otázek věděly správné odpovědi. Následně proběhl závěrečný kvíz a pohádka. Po zhlédnutí pohádky měly děti volný rozchod po dětském oddělení, kde si mohly knížky prohlédnout, počíst. Moc děkujeme za pěkné poučné odpoledne paní knihovnici a za pohodovou atmosféru při programu.