Cesta knihy 5.

V pátek 26.1.2018 jsme se s naší školní družinou vypravili na exkurzi do SOŠ Mesit do Uh. Hradiště - Mařatic. Někteří studenti na této škole studují obor Knihař a my jsme se jeli podívat, co se nám z tohoto oboru hodí do naší Cesty knihy... .Hned po příjezdu do školy nás čekala paní Mikulášková Hana, uvedla nás do jídelny, kde děti přivítala. Představila nám paní učitelku Markétu Kučerovou, která v tomto oboru učí studenty. Přišel nás pozdravit i pan ředitel Mikulášek František... . A exkurze začala. Děti si prohlédly odborné dílny se stroji, kde se zpracovávají různé druhy papíru, než se kniha sváže dohromady. Jak se papír řeže, zpracovává a jak se knížka sváže dohromady. Viděli jsme různé druhy papírů, různé druhy knih, různé druhy vazeb... .Na všechno jsme si mohli sáhnout, prohlédnout... .Dětem se líbily i ručně vyrobené krabičky pro různé účely. Nahlédli jsme i do ředitelny. Po malém občerstvení si děti začaly vyrábět svoji záložku do knížky. Vše na výrobu bylo připraveno, papíry, lepidla, raznice... . Hotové záložky si děti odvezly domů. Moc se jim podařily. A před odjezdem je čekal malý dáreček a sladkosti. Velké poděkování patří p. řediteli Mikuláškovi za umožnění exkurze, za vzornou organizaci a prohlídku p. Mikuláškové a p. Kučerové. Těšíme se na další akce... . A máme ji slíbenou, ale to je překvapení...