"Čarodějnice 2019"

Jako každý rok, i letos jsme oslavili „ Čarodějnice“ společně ve škole. Zahájili jsme je „Nácvikem evakuace při požáru“. Sbor dobrovolných hasičů Kudlovice si v naší  škole a na našich žácích vyzkoušel zásah při simulovaném požáru. Tři žáci a jeden dospělý nám zahráli figuranty se zraněním, kteří uvízli v budově a hasiči je museli vyprostit a posléze jim poskytnout první pomoc. Děti a dospěláci zatím na terase pozorně poslouchali pana hasiče, který nám popisoval, co se právě odehrává a proč. Po záchraně všech zraněných si děti mohly zkusit hašení a prozkoumat hasičské auto. Za ochotu a trpělivost všem členům hasičského sboru mockrát děkujeme.

Pak už byl čas na opékání a hraní. Počasí stálo při nás a přestože bylo zamračeno, spadlo jen pár kapek.

Když se všichni nasytili, poslali jsme rodiče domů a začalo pré:o) Spálili jsme čarodějnice, zkusili si vřískot, zatančili na diskotéce, shlédli večerní kino, hráli si s kamarády, povídali si a hlavně podnikli jsme noční stezku odvahy, kterou pro nás připravili naši odrostlí bývalí žáčci a která byla pro mnohé z dětí opravdu zkouškou odvahy.

Ráno jsme se spokojení a trochu smutní, že už to skončilo, rozcházeli domů.