Čarodějnice

V pondělí 30. 4. jsme, jak už v naší škole bývá hodně let zvykem, oslavili pálení čarodějnic

Zábavný den nám začal hned ráno, kdy jsme se celá škola spolu s předškoláčky vydali do Uherského Hradiště. Rozděleni na dvě skupinky jsme navštívili Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje a Rychlou záchrannou službu Uherské Hradiště. Na obou místech nás přivítali s otevřenou náručí, ochotní hasiči i záchranáři nás informovali o tom, jak záchranné akce probíhají. Nechali nás vyzkoušet si sednout za volant požárního auta, nasadit si požární přilbu nebo sjet po požární tyči. U zdravotníků jsme doslova "prolezli" každou skulinku v záchranářské sanitce, vyzkoušeli jsme si všemožné přístroje a dokonce jsme se pokusili "uspat a znehybnit" naše paní učitelky - ovšem marně.

V odpoledních hodinách jsme vyrazili na soutěž "Kudlovské člověče nezlob se". Startovali jsme od školy a na trati jsme museli každý splnit nějaký úkol. Cíl byl ve škole na terase. Vyhrálo družstvo, které mělo první všechny své figurky (soutěžící) "v domečku".

Po ocenění všech soutěžících šampaňským jsme si opékali špekáčky, hráli fotbal, skákali na trampolíně a různě dováděli na školní zahradě.

Po slavnostním spálení čarodějnic (vítr se navečer utišil a dopřál nám tuto tradici neporušit) a tradičním "vřískotu" jsme se vydali na stezku odvahy. Noc na Hradské byla nádherná a úplněk nám pěkně svítil na cestu. Mohli jsme si tak užít stezku odvahy, kterou nám letos pěkně strašidelně zpříjemnily naše bývalé žákyně - rostou z nich pěkná strašidla.

Po návratu do školy jsme se konečně zavrtali do svých spacáků a usnuli jako když nás do vody hodí...

Za takto příjemné Čarodějnice patří velký dík hasičům a zdravotníkům z Uherského Hradiště, bývalým žákům a rodičům za pomoc a výborné dobroty, které napekli, a všem učitelům a dětem za to, že je to pořád ještě baví trávit ve škole 24 hodin. Dík patří také našemu bývalému panu řediteli, který na nás po dvou letech ještě nezapomněl a rád se na námi přijel podívat.